Mi a sinus hipertónia
Tartalom
- A Szív Szótára
- Hungarian Society of Cardiology
- A blokkolók típusai
- Mi a sinus bradycardia, okai, tünetei, kezelése
- Sinus hipertónia - A Ritmuszavar vizsgálati csomag tartalma
- A szívritmuszavarok (arrhythmiák) típusai Magas vérnyomás és sinus bradycardia
- A cikk orvosi szakértője
- HÍRKATEGÓRIÁK
- Bejegyzés navigáció
Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran Cold and Sinus és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A kezelés fontossága és jelentősége csökkenő sorrendben történik. Az alapbetegség kezelése - a tachycardia valódi oka Ha a sinus tachycardia oka a szív és az erek betegsége, akkor a szívelégtelenség kiküszöböléséhez szükséges a gyógyszerek a nyomás csökkentése vagy a szívsebészet kiválasztása. A szív sinus tachycardia: mi az, az okok és a kezelés - Magas vérnyomás November Magyar Kardiológusok Társasága On-line Nyomásjelzők magas vérnyomás esetén 2 fok Magas vérnyomás testnevelés az egészség érdekében Ha az ok az alkoholtartalmú vagy az energiaitalok használata, akkor abba kell hagynia őket.
Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran Cold and Sinus? A Neo Citran Cold and Sinus két hatóanyagot tartalmaz: - a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító.
Az orrjáratok duzzanatának csökkentése révén felszabadítja az eldugult orrot és segíti a könnyebb légzést. Az orrmelléküregi nyomást is csökkenti.
A Szív Szótára
A gyógyszer felnőttek és 15 évnél idősebb serdülők számára javallott. Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
Ha a fenti tünetek közül csak egyet észlel, lehet, hogy megfelelőbb lenne olyan gyógyszert szednie, amely csak az egyik hatóanyagot tartalmazza. Tudnivalók a Neo Citran Cold and Sinus szedése előtt NE szedje a Neo Citran Cold and Sinus-t: - ha allergiás a paracetamolra, a pszeudoefedrin-hidrokloridra, a mentolra vagy a gyógyszer 6.
- Magas vérnyomás ritka pulzus
- Erjesztett tejtermékek és magas vérnyomás
- Aki magas vérnyomású kardiológust vagy neurológust kezel
- Gyógyszerelését ACEi, indapamid, béta-blokkoló kezeléssel egészítették ki.
- Vérnyomás – A csendes gyilkos – TéTéKás Nyúz
- Hogyan kell kezelni a kialakuló magas vérnyomást
- Kétségtelen, hogy a mai ember életritmusa a technika fejlődése következtében nagyon felgyorsult, és az is igaz, hogy a jólét az emberek közötti kapcsolat megromlásával, a kapzsiság és a rivalizálás elterjedésével, a társtalanság és a magány érzésével járt együtt.
- A magas vérnyomás hypertónia korunk egyik fontos népbetegsége.
Figyelmeztetések és óvintézkedések Paracetamolt tartalmaz. NE használja más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt. Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját. A fájdalomcsillapítók hosszan tartó, nagy adagban történő helytelen alkalmazását követően fejfájás jelentkezhet, amelyet nem szabad nagyobb adag fájdalomcsillapító alkalmazásával kezelni.
Általában véve a fájdalomcsillapítók rendszeres szedése, különösen több fájdalomcsillapító szer kombinációja maradandó vesekárosodáshoz vezethet, ami a veseelégtelenség kockázatával jár. A fájdalomcsillapítók hosszan tartó, nagy adagban történő helytelen alkalmazásának hirtelen megszakítása fejfájást, kimerültséget, izomfájdalmat, idegességet és autonóm tüneteket eredményezhet.
Hungarian Society of Cardiology
Ezek a megvonási tünetek néhány nap alatt elmúlnak. Ez a legjobb modern gyógyszer magas vérnyomás ellen alatt a fájdalomcsillapítók további szedése kerülendő, és ezt orvosi javaslat nélkül nem szabad újrakezdeni.
Ne szedje együtt más influenza, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel. A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholtartalmú italokat. A Neo Citran Cold and Sinus szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével: - ha Önnél krónikus köhögés, asztma vagy tüdőtágulat tüdőbetegség áll fenn, - ha veseproblémája van, - ha szív-és érrendszeri problémája van, - ha cukorbeteg, - ha prosztata-megnagyobbodása van, ami vizelet-visszatartási zavar okozhat Önnél, - ha vérkeringési problémája van például Raynaud-szindróma- ha enyhe sárgaság áll fenn Önnél Gilbert-szindróma- ha glükózfoszfát-dehidrogenáz-hiány áll fenn Önnél enzimhiány- ha a vörösvérsejtek kórós lebontása észlelhető Önnél hemolitikus anémia- ha kiszáradt állapotban van vagy krónikusan alultáplált, - ha pszichózis áll fenn Önnél.
A blokkolók típusai
Gyermekek és serdülők A gyógyszer 15 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható. Idősebb személyek Ezek a betegek különösen érzékenyek lehetnek a pszeudoefedrin központi idegrendszeri hatásaira.
Figyelmeztetés a doppingcélú, nem rendeltetésszerű használattal kapcsolatban A pszeudoefedrin bizonyos doppingszűrő teszteken pozitív eredményekhez vezethet. Ha Önnél vizelet- vagy vérvizsgálatot végeznek, tájékoztassa orvosát, hogy ezt a gyógyszert szedi. A Neo Citran Cold and Sinus egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal A gyógyszer szedése során ne igyon alkoholt. A gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető.
Mi a sinus bradycardia, okai, tünetei, kezelése
Szoptatás ideje alatt ne szedje a Neo Citran Cold and Sinus-t. A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre A készítmény szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket. Fontos információ a gyógyszer bizonyos összetevőiről A Neo Citran Cold and Sinus az alábbiakat tartalmazza: - Szacharóz, tasakonként 6,9 g; ha kezelőorvosa arról tájékoztatta Önt, hogy bizonyos cukrokra intolerancia áll fenn Önnél, az alkalmazás előtt kérdezze meg kezelőorvosát.
- A magas vérnyomás hypertónia korunk egyik fontos népbetegsége.
- A dohányzás és a szív egészsége
Ezt akkor is figyelembe kell venni, ha Ön cukorbeteg. Ezek allergiás reakciókat okozhatnak. Hogyan kell szedni a Neo Citran Cold and Sinus-t? A gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Felnőttek és 15 évnél idősebb serdülők esetében: Az ajánlott adag szükség szerint egy tasak óránként.
Sinus hipertónia - A Ritmuszavar vizsgálati csomag tartalma
A készítményt 3 napnál tovább ne használja. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak. A feltüntetett adagot ne lépje túl.
Májbetegek Beszűkült májműködésű betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer mi a sinus hipertónia előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától.
Szájon át történő alkalmazásra.
A szívritmuszavarok (arrhythmiák) típusai Magas vérnyomás és sinus bradycardia
Oldja fel agy tasak tartalmát egy bögrényi forró, de nem forrásban levő vízben kb. Igya meg, ha elfogadható hőmérsékletűre hűlt. Ha az előírtnál több Neo Citran Cold and Sinus-t vett be Ha a gyógyszerből véletlenül túl sokat vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata. Ha elfelejtette bevenni a Neo Citran Cold and Sinus-t Ha egy adagot elfelejt bevenni, vegye be amint eszébe jut, kivéve, ha már közel van a következő adag bevételének ideje.
Ezután folytassa a kezelést az ajánlottak szerint. Két adag között mindig hagyjon legalább 4 órás időszakot eltelni. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
A cikk orvosi szakértője
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Lehetséges mellékhatások Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A paracetamol lehetséges mellékhatásai: HAGYJA ABBA a gyógyszer szedését, és azonnal forduljon orvoshoz vagy gyógyszerészhez, ha az alábbiakat tapasztalja: - allergiás reakciók, ezen belül zihálás, légszomj, az arc vagy a száj bedagadása, - bőrkiütés ezen belül csalánkiütés, viszketésbőrpír, - hámlás, hólyagok, sebek a bőrön, fekélyek a szájban, - vérrel kapcsolatos problémák, ezen belül szokatlan vérzés vagy véraláfutás.
A fenti mellékhatások ritkák ből legfeljebb 1-betegnél fordul elő.
Ritkán egyéb mellékhatások is előfordulhatnak ből legfeljebb 1-betegnél fordul elő. Ha az alábbiak bármelyikét észleli, tájékoztassa kezelőorvosát: - májproblémák.
Ritka esetekben a májfunkcióra utaló laboreredmények kórosak lehetnek. A pszeudoefedrin lehetséges mellékhatásai: HAGYJA ABBA a gyógyszer szedését, és azonnal forduljon orvoshoz vagy gyógyszerészhez, ha az alábbiakat tapasztalja: - magas vérnyomás, gyors szívverés, - alvászavar, nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység, zavartság, nem valós dolgok érzékelése hallucinációk- bőrkiütés ezen belül csalánkiütés, viszketésbőrpír, - vizelési nehézségek.
HÍRKATEGÓRIÁK
Ha az alábbiak bármelyikét észleli, tájékoztassa kezelőorvosát: - szájszárazság. Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra mi a sinus hipertónia vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
Hogyan kell a Neo Citran Cold and Sinus-t tárolni? A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A tasakon és a dobozon feltüntetett lejárati idő Felh. A lejárati idő az adott mi a sinus hipertónia utolsó napjára vonatkozik. Legfeljebb 25 °C-on tárolandó. Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba.
Bejegyzés navigáció
Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét. A csomagolás tartalma és egyéb információk Mit tartalmaz a Neo Citran Cold and Sinus - A készítmény hatóanyagai: paracetamol és pszeudoefedrin-hidroklorid.
A fenti összetevők egy részéről a 2. A Neo Citran Cold and Sinus 6, 8, 10, 12 és 14 tasakot tartalmazó csomagok formájában kapható. Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.